Wydawanie zezwoleń przez zarządcę drogi. 25.10.2024 ON-LINE

• Jakie zmiany w przepisach dot. wydawania zezwoleń przez zarządcę drogi wprowadziła nowelizacja ustawy o drogach publicznych?
  • Jakie są ogólne zasady prowadzenia postępowań dot. dróg?
  • Co zmienia się w zezwoleniach na lokalizację oraz zajęcie pasa drogowego?

Clem szkolenia jest szczegółowe zapoznanie uczestników ze znowelizowanymi przepisami dotyczącymi projektowania, budowy i utrzymania dróg publicznych.

SZKOLENIE SKIEROWANE JEST DO: pracowników urzędów miast, gmin i starostw powiatowych odpowiedzialnych za administrowanie pasem drogowym, a także do przedstawicieli zarządów dróg gminnych, powiatowych i wojewódzkich.

PROWADZĄCY: radca prawny, absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim, ukończył studia podyplomowe „Kontrola jakości stosowania prawa przez organy samorządu terytorialnego” na Uniwersytecie Łódzkim. W latach 2009-2019 członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krakowie. Doradca ministra i ekspert w Ministerstwie Sprawiedliwości. Doświadczony trener i wykładowca szkoleniowy.

1. Zagadnienia ogólne
  • ustawa o drogach publicznych
  • Kodeks postępowania administracyjnego
  • zarządca drogi
  • pas drogowy
  • droga
  1. Ogólne zasady prowadzenia postępowań
  • wszczęcie postępowania
  • wymogi formalne wniosku
  • postępowanie wyjaśniające
  • przygotowanie decyzji
  • upoważnienia
  1. Przepisy o poszczególnych rodzajach postępowań
  • zezwolenie na lokalizację zjazdu
  • nakaz przywróceniu pasa drogowego do stanu poprzedniego
  • zezwolenie na lokalizację urządzeń obcych w pasie drogowym
  • zezwolenie na zajęcie pasa drogowego
  • opłaty
  • reklamy
  • urządzenia infrastruktury technicznej
  • prawne aspekty kanalizacji kablowej
  1. Przykłady orzecznictwa
  2. Pytania
piątek, Październik 25, 2024 - 09:00

Koszt uczestnictwa w szkoleniu wynosi 450 zł*+VAT, słownie: czterysta pięćdziesiąt zł 00/100 netto
(koszt udziału każdej następnej osoby z tej samej jednostki 420 zł*+VAT, słownie: czterysta dwadzieścia zł 00/100 netto)

– opłata obejmuje: wykład, materiały.