Zadania Biura Rady i organizacja jego pracy w świetle zmiany KPA oraz niektórych innych ustaw. KIELCE 20.10.2017

• Nowelizacja ustawy Kodeks postępowania administracyjnego – jakie zmiany zaszły w procedurze rozpatrywania skarg i wniosków z dniem 1 czerwca 2017 r.? Jak rozpatrywane są petycje?
  • Jak prawidłowo zorganizować obsługę Rady? Jak postępować z oświadczeniami majątkowymi radnych?
  • Jak powinna wyglądać współpraca Biura Rady z Przewodniczącym Rady?
  • Zasady dokumentowania sesji Rady – jak sporządzić protokół? Jakie materiały przygotować na sesję?
  • Problem ochrony danych osobowych w praktyce – jak wystrzec się najczęstszych błędów?

Celem szkolenia jest omówienie działalności biura Rady w praktyce funkcjonowania jednostki samorządowej – z uwzględnieniem najbardziej problematycznych zagadnień związanych z organizacja bieżących zadań biura Rady oraz wskazaniem na zmiany w procedurach wynikające z nowelizacji KPA.

OSOBY ZAJMUJĄCE SIĘ ORGANIZACJĄ PRACY RADY – Przewodniczący Rad, Przewodniczący Komisji, radni, pracownicy Biur Obsługi Rady oraz Sekretarze jednostek samorządowych.
  1. Organizacja Biura Rady (przepisy ustaw, regulaminy organizacyjne urzędu).
  2. Rozpatrywanie skarg i wniosków w świetle zmienionych przepisów KPA od 1 czerwca 2017 r.
  3. Rozpatrywanie petycji.
  4. Oświadczenia majątkowe radnych:
  • nowe formy - formularz internetowy dla VIPÓW – przyszłość?
  • zasady odbierania oświadczeń majątkowych od radnych,
  • zasady przechowywania, publikowania w BIP,
  • brakowanie oraz usuwanie ze stron BIP.
  1.  Przepisy prawa pracy – czas pracy, urlopy.
  2. Współpraca pracowników Biura Rady z Przewodniczącym Rady, Przewodniczącymi Komisji i radnymi oraz z jednostkami merytorycznymi urzędu i jednostkami organizacyjnymi.
  3. Przygotowywanie sesji Rady (przygotowanie, obsługa i dokumentowanie):
  • porządek sesji,
  • zwołanie sesji,
  • prowadzenie obrad,
  • głosowania,
  • protokół z sesji i jego publikacja w BIP,
  • udział publiczności,
  • interpelacje i zapytania radnych.
  1. Ochrona danych osobowych w świetle projektowanych zmian.

piątek, Październik 20, 2017 - 10:00
Hotel "IBIS", ul.Warszawska 19

Koszt uczestnictwa w szkoleniu wynosi 350 zł*, słownie: trzysta pięćdziesiąt zł 00/100 (koszt udziału każdej następnej osoby z tej samej jednostki 330 zł*, słownie: trzysta trzydzieści zł 00/100)

Przy zgłoszeniu w terminie do dnia 6.10.2017 r. – cena promocyjna 310 zł* dla każdego uczestnika.

*Dla podmiotów, które nie przedstawią oświadczenia, że usługa jest finansowana w co najmniej 70% ze środków publicznych, opła ta za szkolenie powiększona jest o 23%VAT.