Połączenia autobusowe i dowóz dzieci do szkół – zmiany w 2019 roku. 22.08.2019 LUBLIN

• Co dla jednostki samorządowej oznacza powołanie Funduszu rozwoju przewozów autobusowych?
  • Na jakich zasadach dofinansowywane będzie przywracanie lokalnych połączeń autobusowych? Jakie kryteria będą brane pod uwagę przy dokonywaniu podziału środków Funduszu na rzecz samorządów?
  • Jakie regulacje przewidziane są w zakresie organizacji dowozu dzieci do szkół w 2019 roku?
  • Problem opłacalności dowozu dzieci w określonych warunkach – co trzeba wziąć pod uwagę decydując się na zmiany? Jak długo będą obowiązywać dotychczasowe zasady organizowania dowozu dziec ?
  • Umowa o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego – co należy wiedzieć? Kiedy może zostać zawarta? Które linie komunikacyjne otrzymają nowe formy wsparcia?
  • Jakie zmiany planowane są w przepisach o publicznym transporcie zbiorowym?

Celem szkolenia jest szczegółowe omówienie – w ujęciu praktycznym – zmian w przepisach w dziedzinie transportu publicznego osób oraz dowozu dzieci do szkół.
Przedstawione zostaną skutki dla jednostek samorządowych wynikające m.in. z przyjęcia ustawy o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej – w tym nowe zasady pozyskiwania oraz rozdysponowywania środków finansowych na realizację zadań nałożonych na jednostki samorządu terytorialnego jako organizatorów publicznego transportu zbiorowego.
Szczególna uwaga poświęcona będzie uregulowaniom ustawy o publicznym transporcie zbiorowym oraz ustawy Prawo oświatowe. Omówione zostaną aktualne problemy związane z organizowaniem dowozu dzieci do szkół, opłacalność określonych rozwiązań i możliwości, jakie stwarzają nowe przepisy, a także regulacje dotyczące przystanków.

SZKOLENIE SKIEROWANE JEST DO: pracowników urzędów gmin (miast), starostw powiatowych, urzędów marszałkowskich, a także do przedsiębiorców transportowych i innych osób zainteresowanych tematyką szkolenia.

PROWADZĄCY: radca prawny, absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim, ukończył studia podyplomowe „Kontrola jakości stosowania prawa przez organy samorządu terytorialnego” na Uniwersytecie Łódzkim. Od 2009 roku członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krakowie. Doradca ministra i ekspert w Ministerstwie Sprawiedliwości. Doświadczony trener i wykładowca szkoleniowy.

1. Przewozy o charakterze użyteczności publicznej.
  2. Fundusz rozwoju przewozów autobusowych.
  3. Przepisy ustawy o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego.
  4. Prawo oświatowe - w zakresie dowozu dzieci do szkół.
  5. Pojęcia kwoty deficytu pojedynczej linii i rozsądnego zysku.
  6. Umowa o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego.
  7. Dopłata z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych.
  8. Plany transportowe i linie komunikacyjne.
  9. Regulacje dotyczące przystanków
  10. Dyskusja i pytania.
czwartek, Sierpień 22, 2019 - 10:00
Hotel Mercure Lublin Centrum

Koszt uczestnictwa w szkoleniu wynosi 380 zł*+VAT, słownie: trzysta osiemdziesiąt zł 00/100 netto (koszt udziału każdej następnej osoby z tej samej jednostki 350 zł*+VAT, słownie: trzysta pięćdziesiąt zł 00/100 netto)

Przy zgłoszeniu w terminie do dnia 9.08.2019 – cena promocyjna 330 zł+VAT* dla każdego uczestnika.