Dostęp do informacji publicznej z elementami ochrony danych osobowych. Szkolenie on-line 25.10.2021

• Jakie podmioty obowiązane są do udostępnienia informacji publicznej? Zasady udostępniania.
  • Kiedy nalicza się opłaty za udostępnienie informacji publicznej?
  • Czym jest informacja przetworzona i jakie są zasady jej udostępniania?
  • Jak postępować z dokumentami zawierającymi dane osobowe?
  • W jakich przypadkach można odmówić dostępu do informacji publicznej?

Celem szkolenia jest uzyskanie informacji na temat procedury udostępniania informacji publicznej z uwzględnieniem tematyki danych osobowych. Problematyka ta zostanie przedstawiona w świetle orzecznictwa sądów administracyjnych i nakierowana na kwestie praktyczne

SZKOLENIE SKIEROWANE JEST DO: pracowników urzędów gmin/miast, powiatów, urzędów marszałkowskich, a także innych osób zainteresowanych tematyką szkolenia.

PROWADZĄCY: doktor habilitowany nauk prawnych, adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji UKSW. Jest założycielką Podyplomowego Studium Ochrony Danych Osobowych i Informacji Niejawnych przy WPiA UKSW, którym przez okres kilku lat kierowała. Specjalista w zakresie dostępu do informacji publicznej, autor wielu publikacji z tej dziedziny. Doświadczony trener znający specyfikę administracji publicznej w kontekście udostępniania informacji publicznej.

1. Informacja publiczna
  • Pojęcie informacji publicznej,
  • Pojęcie dokumentu wewnętrznego w świetle orzecznictwa sądów administracyjnych,
  • Pojęcie dokumentu prywatnego w świetle orzecznictwa sądów administracyjnych,
  • Pojęcie informacji technicznych w świetle orzecznictwa sądów administracyjnych,
  1. Katalog podmiotów uprawnionych,
  2. Tryb udostępniania informacji publicznej na wniosek, Forma wniosku,
  • Zasady odpowiedzi na wniosek,
  • Termin realizacji wniosku,
  • Zasada udostępniania informacji zgodnie z wnioskiem.
  1. Pojęcie informacji przetworzonej i zasady jej udostępniania,
  • Pojęcie informacji przetworzonej,
  • Nadużycie prawa do informacji,
  • Zasady udostępniania informacji przetworzonej.
  1. Opłaty za dostęp do informacji publicznej i zasady ich pobierania,
  2. Ochrona danych osobowych a dostęp do informacji publicznej
  • Pojęcie danych osobowych w RODO,
  • Relacja między ustawą o dostępie do informacji publicznej a ochroną danych osobowych na podstawie art. 86 RODO,
  • Zasady postępowania z dokumentami zawierającymi dane osobowe,
  • Zasady anonimizacji dokumentów,
  • Zasady publikacji w BIP danych osobowych będących informacją publiczną
  1. Ograniczenia dostępu do informacji publicznej,
  • Prawo do prywatności,
  • Tajemnica przedsiębiorcy.
  1. Zasady odmowy dostępu do informacji publicznej.
poniedziałek, Październik 25, 2021 - 09:00

Koszt uczestnictwa w szkoleniu wynosi 350 zł*+VAT, słownie: trzysta pięćdziesiąt zł 00/100 netto (koszt udziału każdej następnej osoby z tej samej jednostki 330 zł*+VAT, słownie: trzysta trzydzieści zł 00/100 netto).
– opłata obejmuje: wykład, materiały.