Dostęp do informacji publicznej – Tryb wnioskowy. 13.12.2022 on-line

• Jakie elementy powinien zawierać wniosek o udostępnienie informacji publicznej?
  • W jakiej formie należy składać wniosek o udostępnienie informacji publicznej ?
  • Jakie są terminy udzielenia informacji publicznej?
  • W jakich przypadkach udostępnienie informacji publicznej jest odpłatne?

Celem szkolenia jest uzyskanie informacji na temat udostępniania informacji publicznej. Problematyka ta zostanie przedstawiona w świetle orzecznictwa sądów administracyjnych i nakierowana na kwestie praktyczne.

SZKOLENIE SKIEROWANE JEST DO: pracowników urzędów gmin/miast, powiatów, urzędów marszałkowskich, a także innych osób zainteresowanych tematyką szkolenia.

PROWADZĄCY: doktor habilitowany nauk prawnych, adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji UKSW. Jest założycielką Podyplomowego Studium Ochrony Danych Osobowych i Informacji Niejawnych przy WPiA UKSW, którym przez okres kilku lat kierowała. Specjalista w zakresie dostępu do informacji publicznej, autor wielu publikacji z tej dziedziny. Doświadczony trener znający specyfikę administracji publicznej w kontekście udostępniania informacji publicznej.

1. Sposób dostarczenia wniosku i jego forma.
  2. Przesłanka posiadania informacji publicznej.
  3. Elementy obligatoryjne wniosku.
  4. Zakres stosowania KPA.
  5. Terminy udzielenia informacji publicznej.
  6. Opłaty za udostępnienie informacji publicznej.
  7. Udzielenie informacji w formie wskazanej we wniosku.
wtorek, Grudzień 13, 2022 - 09:00

Koszt uczestnictwa w szkoleniu wynosi 340 zł*+VAT, słownie: trzysta czterdzieści zł 00/100 netto (koszt udziału każdej następnej osoby z tej samej jednostki 320 zł*+VAT, słownie: trzysta dwadzieścia zł 00/100 netto)
– opłata obejmuje: wykład, materiały.